گزینش در نگاه امام خامنه ای

گزينش از منظر مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي ):

* در تشخيص­ها، در گزينش اشخاص و در گزينش مسئولان، بايد خدا را در نظر بگيريد، گزينش، بايد گزينش هوشمندانه، عالمانه و دقيق باشد.
* افراط‌ و تفریط در كار نباشد، نه آن‌چنان سهل­انگاري كه بافت دستگاه‌های مهم و حساس به­كلي جهت­گيري­هايش را رها كند و نه آن‌چنان سخت­گيري­هاي نادرست و تفريط كه به اندك بهانه­اي افراد را پشت در بگذاريم.
* در گزينش افراد ملاحظه كنيد، كساني باشند كه اين خصوصيات را رعايت كنند، هم جهات اسلامي هم جهات انقلابي، هم جهات ارزشي تا كار واقعاً چنان‌که باید و شاید پيش برود. به مديران توصيه مي­كنم كه به‌گزینش به چشم رقيب و مانع  نگاه نكنند به چشم بازو، وسيله كار، چشم بيننده و گوش شنونده در پيدا كردن آدم­هاي كارآمد نگاه كنند، مدير بايد وجود گزينش را يك فوز عظيم بداند.
* آن روزگاري كه افراد به خاطر برخي از ملاحظات فكري و سليقه­اي و عاطفي، نيروهاي خودشان را استخدام مي­كردند، گذشته است. امروز، روزي است كه همه بايستي از سلايق و انگيزه­هاي شخصي عبور كنند و هرچه را هم كه در گذشته بوده، پشت سرشان بريزند و از آن عبور كنند و ان­شاء­الله زمينه يك همكاري عمومي را فراهم سازند.
* هم رد كردن آدم صالح، هم پذيرفتن آدم ناصالح، هر دو بد و هر دو خلاف است.
* توجه كنيد كه گزينش را يك وسيله­اي براي طرد، دور ريختن عناصر، مانع گذاشتن سر راه آدم­هاي حسابي كه مي­خواهند بيايند كار كنند، قرار ندهيد. سعي كنيد گزينش را پالايش, نيروهاي انساني و زبده گزینی قرار دهيد.
* در گزينش، سختگيري‌هاي بيجا، مانع‌تراشي‌هاي بيجا، اشكال دارد.
* در سطوح بالا، آن نيروي مؤمن و با اخلاص را جستجو كنيد.
* در بين كساني كه توانايي كار رادارند، دنبال عنصر تقوي و تعهّد و اخلاص بگرديد و او را در رأس كار بگذاريد.
* گزينش كار بسيار مهمي است، گزينش مثل صراط است همان صراطي كه شنيده‌ايد اينجاست، آنكه از مو باريك‌تر و از شمشير تيزتر و هر طرفش هم بيفتي جهنم است ـ همین‌جاست.
* معتقديم كه گزينش براي دستگاه‌های دولتي و نهادها و همه دستگاه‌های عامل كه از نيروي انساني استفاده مي‌كنند. مثل آب خوردن، لازم و واجب است.
* گزينش‌ها تقويت بشوند، منتها تقويت گزينش‌ها از دو نظر است، هم تقويت موضع اداري و سياسي و هم تقويت باطن انساني و عارفانه و دقّت و توجه لازم.
* يك چنين كاري است گزينش كه هم هدفش خيلي بالاست و هم وسيله‌ها این‌قدر حساس هستند.  بايد دقيق باشيد.

در گزینش زیردستان و در انتصاب مأموران، در درجه اول به ایمان آن‌ها توجه کنید. نه این که وقتی دیدیم کسی ایمان دارد، بقیه معیارها را ندیده بگیریم و یک آدم بی‌کفایت شل و ولی را به صرف داشتن ایمان سرکار بیاوریم؛ نه. در گزینش انسان‌هایی که می خواهید در رأس کارهای گوناگون بگمارید، دقت کنید تا آدم با ایمان، امین، پاکدست، بی طمع و عمیقاً معتقد به هدف‌های نظام اسلامی را انتخاب کنید.

مسئله گزینش فوق‌العاده مهم است؛ این اهمیت، هم به لحاظ هدف گزینش است و هم به لحاظ وسیله گزینش. گزینش برای دستگاه های دولتی و نهادها و همه دستگاه‌های عامل که از نیروی انسانی استفاده می‌کنند، مثل آب خوردن، لازم و واجب است.

در هر جذبی، در هر دفعی، معیار خدایی را در نظر داشته باشید. هم رد کردن صالح و هم پذیرفتن آدم ناصالح ، هر دو بد و هر دو خلاف است اصل بازسازی و گزینش و انتخاب افراد صالح و رد اشخاص غیر صالح یک ضرورت است رد یک صالح به قدر جذب یک ناصالح سنگین است شاید هم سنگین تر ، دو طرف قضیه دشوار است ، گزینش مثل صراط است . همان صراطی که شنیدید اینجاست ، آن که از مو باریک تر و از شمشیر تیز تر و هر طرفش هم بیفتی جهنم است ـ همین‌جاست.

گزینش کاریست لازم و پرزحمت ، ظریف واضح است در مبادی ورودی دستگاههائی که جمهوری اسلامی برای آنها اهمیت قائل است وجود یک صافی منطقی ضروری است اما این کار پر زحمت است .

ما معتقدیم که گزینش را به لحاظ هدف بسیار مهمش باید مهم دانست .

اگر یک مدیر بخواهد حیطه کار خود را سلامت نگه بدارد، باید تا پایین‌ترین رده‌اى را که در انجام کار تأثیر دارد، مراقبتکند.